AAH!
Vi ste ovde:  
AAH! Šoping "Louis Vuitton" kupuje italijanskog draguljara "Bvlgari"

Anketa

Na internetu najviše koristim
 

Pretraga

Languages

EnglishBulgarianCzechFrenchGermanGreekHindiItalianJapanesePolishPortugueseRomanianRussianSpanishSwedishHebrewSerbianSlovakSlovenianHungarianThaiTurkishPersianSwahiliMacedonianChinese (S)Chinese (T)
"Louis Vuitton" kupuje italijanskog draguljara "Bvlgari" Štampa El. pošta

    
   Francuski modni džin "LVMH Moet Hennessy Louis Vuitton" dodao je još jedan biser svojoj kruni kupovinom italijanskog draguljara "Bvlgari".

   Pariska holding kompanija, vlasnik luksuznih maraka "Christian Dior", "Dom Perignon" i "Guerlain", složila se da kupi rimski "Bvlgari SpA" u poslu razmene akcija i isplate u gotovom kojim će porodica Bulgari postati druga najveća akcionarska familija u LVMH.

   LVMH kaže u današanjem saopštenju da će dati svojih 16,5 miliona akcija u zamenu za 152,2 miliona akcija kompanije "Bvlgari" koje su u posedu osnivačke porodice kompanije. Ostatak deonica "Bvlgari" biće prodat na berzi. Vrednost transakcija nije navedena.

   "Bvlgari" je najmanji među vodećim svetskim proizvođačima luksuznih satova i nakita. Firmu je 1884. godine osnovao grčki emigrant Sotirios Bulgari koji je otvorio radnju u Rimu 1905, i proširo je na 260 prodavnica.


Preuzeto sa sajta www.ekapija.rs